Soovid osta, müüa või üürida kinnisvara?

Vajad kinnisvara hindamist või õigusabi?

Saada soov ja leiame koos parima lahenduse!

Saada soov

VABAL AJAL

Raid & Ko Osmussaarel

17.-18. septembril toimusid Raid & Ko suvepäevad nagu ikka traditsiooniliselt ühel Eestimaa väikesaartest – seekord siis Osmussaarel. Kes veel ei tea, siis Osmussaar asub Põhja-Eesti panga Osmussaare klindipoolsaarel, mis kerkis jäänuksaarena merest 2000–3000 aasta eest ja mille pindalaks on vaid 4,87 m2 – 5 m pikk ja 1,5 m lai. Osmussaare klibune maastikukaitseala on kidura loodusega, mille asukateks on tänaseks vaid rikkalikult linnuliike, lambad, mägiveised ja teisi väiksemaid loomi.

 

Dirhamist pool tunnikest särtsaka kippari Rita kindla juhtimisega paadiga mööda merelaineid ja olimegi kohal. Vastu võttis meid tuul ja päike ning aega raiskamata panime kompsud maha, soojalt riidesse ja matkama. Kõndides mööda meile siis veel tundmatut saart, saime kaasa antud giid Meigolt teada palju huvitavat nii saare ajaloo, looduse kui vaatamisväärsuste kohta. Teekond tipnes Osmussaare loodetipul asuva tuletorniga, mille jalamil sõime kõigepealt saare perenaise Rita poolt valmistatud maitsvat seljankat, enne kui ronisime mööda keerdtreppi 35 m kõrguse tuletorni tippu. Tänagi valutavad nii mõnelgi jalalihased.  Aga vaade oli lummav – kogu saar nagu peopesal.

 

Õhtul ootas tuulest räsitud matkajaid kuum leilisaun ja tünn. Seejärel kosutav õhtusöök ja oligi aeg pugeda põhku soojaks köetud puhkemajas.

 

Hommik võttis meid vastu päikese ning Rita poolt valmistatud pudru ja kohviga. Kuna saarel suveniiriputkat ei olnud, siis igaüks korjas loodusest endale meelepärased meened – peamiselt põnevaid kivikesi aga oli vaja ka kadakaid harvendada ja koolnud lambal sarv maha saagida.

 

Väljasõit päädis maitsva lõunaga Dirhami sadama kalarestoranis hõrgu küpsetatud kala ja siidise kalasupiga.

 

Olid toredad suvepäevad. Ootame põnevusega, millise saarega järgmisel suvel tuttavaks saame. Aitäh, Andree!