Soovid osta, müüa või üürida kinnisvara?

Vajad kinnisvara hindamist või õigusabi?

Saada soov ja leiame koos parima lahenduse!

Saada soov

Tagasi Prindi Salvesta
www.raid.ee/6238

Kunderi 4

Lääne-Viru maakond, Rakvere linn

MÜÜDUD!!

Hind: 35 000 €
Tehing: Müük
Objekt: Korter
Tube: 2
Korrus: 2/2
Üldpind: 39.9 m2
ID: www.raid.ee/6238

Eero Kullerkann

  5740 7720

  eero@raid.ee

Maakleri koduleht

Müüdud!

Asukoht
Jalutuskäigu kaugusel kesklinnast, Rakvere Tammiku jalamil asub üks Rakvere miljööväärtuslikest aladest, millest J. Kunderi tänava algus paistab silma ilusa 19. sajandi linnaplaneeringu ja mitmete renoveeritud hoonetega. Sama tänav aga ristub Pika tänavaga, mis oli kaardile kantud juba 17. sajandi lõpul! Maja asukohast aadressil J. Kunderi 4 ongi tee linnuse ja Tarvani sisustatud kauni ja rohelusega palistatud Rakvere vanalinnaga.
Teel tänapäeva kesklinna aga jääb muuhulgas Aqva spordikeskus (100 meetrit majast), Rakvere linnastaadion ja Vabaduse park oma ausammastega. Lähim lasteaed on 500 meetri kaugusel, lähim kool 180 meetrit. Rakvere linna üldplaneeringu järgi jääb ka tulevikus J. Kunderi tänava algusest rohelusega täidetud elamuala, mis kujundatakse vastavalt 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi alguses väljakujunenud arhitektuurile.

Maja
J. Kunderi tänava väärtuslikumas osas asuv maja number 4 on haruldase ehitusviisiga – maja paikneb suhteliselt järsul kallakul ja seetõttu moodustub hoovi pool kõrge soklikorrus. Ka müügis olev korter on seetõttu väga heas positsioonis – sissepääs on maja eest justkui esimeselt korruselt, kuid hoovi poole suunatud magamistuba võimaldab vaadet alla juba teiselt korruselt. Hoone välisuks on ainulaadne kogu Rakveres ja ukse korrektse restaureerimise jaoks on ühistul taotletud ka eraldi toetus! Maja on üles märgitud 19. sajandi keskel, kuid maja seest leitud tapeedinäidiste järgi on spetsialist hinnanud võimalikku esmast siseviimistlust 19. sajandi esimestesse kümnenditesse!

Siiski ei ole maja välimus täielikult ajastutruu ja näiteks voodrilauad on hiljem asendatud uutega. Seetõttu aga ei ole majal ka olulisi muinsuskaitselisi piiranguid ja lähemate aastate jooksul algava kogu maja renoveerimise juures on ajalooline tähelepanu vaid tänavapoolsel fassaadil. Tagumine osa majast on piirangutest vaba ning ühistu juhatuse sõnul ei ole hoovi suunas ka probleeme tänapäevaste täiendavate küttelahenduste paigaldamisega (nt õhksoojuspump).

Hoones on toimiv, aktiivne ühistu ja viimaste aastate jooksul on vahetunud suur osa endiseid üürnikke. Korterites on püsielanikud ja enamik kortereid juba renoveeritud. Lisaks plaanile renoveerida katus ja välisfassaad on majas tänapäevased veetorud ning kanalisatsioon. Koos kõigi korterite renoveerimisega jõuab lõpuni ka kogu maja elektrisüsteemi uuendamine. Hoonele on määratud energiamärgis "G".
Sarnases olukorras ja lähiajal uuendatava välisfassaadiga on ka kõrval asuv J. Kunderi 2 kortermaja. Koos moodustavad majad juba lähitulevikus kauni ja hinnaliste elamispindadega miljööväärtusliku ansambli.

Korteriomanike kasutada on ehitusplokkidest laotud panipaigad maja taga ja samuti asub kohe maja küljel laste mänguväljak.

Korter
Korterisse sisenemine toimub läbi tänavapoolse, ainulaadse puitnikerdistega ukse. Eeskoda võimaldab suhtelist privaatsust, kuna sealt sisenemine on vaid kolme korteri jaoks kaheksast. Korteri välisuks avaneb efektiivselt planeeritud tänapäevasesse avatud elutoaga kööki. Köögis on uut omanikku ootamas täiesti uus ja kasutamata köögimööbel koos integreeritud keraamilise pliidi, praeahju ja kraanikausiga. Osaliselt on väljatoodud 19. sajandi püstpalksein. Elutoas on ka korteri süda – massiivne tellistest klaasuksega kaminahi, mis soojendab kogu korterit ja loob hubase õhkkonna selle vaikse linnaosa õhtutesse.

Läbi elutoa pääseb magamistuppa, mis asub planeeringu mõttes teisel pool maja ja seetõttu paikneb magamistuba justkui teisel korrusel. Magamistoa aknast avaneb vaade Rakvere tammikule ning sisuliselt on seal ruumi ka otse akna all parkimisele. Vannitoas paikneb WC, kraanikauss, boiler ja korralik dušikabiin koos sundventilatsiooni ja valgusega. Kogu sisustus on täiesti uus ja kasutamata, uuele omanikule jääb tulla vaid oma teisaldatava mööbli ja maitsele sobivate valgustitega.

Korteri renoveerimine lõppes jaanuaris 2021. Soojustatud on põrand ja seinad. Põrandaid katab laminaatparkett. Tänavapoolsed aknad on klassikalised topeltaknad, magamistoa aken on vahetatud puitraamidel pakettakna vastu. Lagede kõrgus on ligi 3 meetrit!

Müüdav korter sobib hästi omanikule, kes hindab tänapäevaselt renoveeritud ruumi, soovides siiski nautida ahjuküttega korteri eeliseid. Võimalus siseneda majja ilma trepist käimata, kuid nautida rahu ja vaikust korrus kõrgemal on eripärane eelis, mida pakuvad väga vähesed korterid. Korter on värskelt ning tänapäevaselt renoveeritud ja soojustatud. 19. sajandil ehitatud hoone taastatakse miljööväärtuslikule alale kohaselt, kuid hoonet ei piira muinsuskaitselised piirangud mujal kui välisfassadil. Siiski sobitub maja imeliselt kogu ümbruskonna tervikusse, olles kauni Rakvere vanalinna oluline osa.
Omanikule, kes ostab korteri väljaüürimise eesmärgiks võib terendada üüritootlus 8-10%!

Vaata ka virtuaaltuuri otse kuulutuse piltide juurest, kliki peale või kopeeri järgnev link oma brauseri aadressiribale: https://bit.ly/2TpuitR