Ukraina sõjapõgenikele elamis- ja töölubade andmine

Ukrainast saabuvate sõjapõgenike ning enne sõja puhkemist Eestisse tulnud ukrainlaste õigusliku staatusega on ikka veel palju segadust. Kirjutasin sellest eelmisel nädalal ja edastan nüüd Politsei- ja Piirivalveameti selgituse, mis loodetavasti lisab selgust nii tööandjatele kui ka üürileandjatele ja maakleritele ukrainlastega lepingute sõlmimisel.

PPA peadirektori otsusega tohivad Ukraina kodanikud, kelle Eestis viibimise alus on peatselt lõppemas, Eestis ajutiselt edasi viibida. Samuti saavad nüüdsest Eestisse viisavabalt siseneda ka need Ukraina kodanikud, kel pole biomeetrilist passi.

Seoses Ukrainas alanud sõjaga ning tõsiasjaga, et Ukrainasse naasmine on hetkel ohtlik ja ka logistiliselt keeruline, otsustas PPA Siseministeeriumi nõusolekul võimaldada riigis edasi viibida ka neil Ukraina kodanikel, kel on viisa või muu viibimise alus lõppenud või lõpeb lähiajal.

Kui Ukraina kodanikul, kellel lõpeb lähiajal luba Eestis töötada, on soov seda jätkata, peab tema tööandja selle taas registreerima Politsei- ja Piirivalveametis.

Evi Hindpere

kinnisvarajurist

Võrdle objekte

Võrdle